Hirdető

Folyik a vb-kiütés, mind a 28 csapat már kiesett a címért folytatott küzdelemből.

Utolsóként Anglia és Portugália búcsúzott szombaton a francia és marokkói vereség után. Az alábbiakban a 2022-es világbajnokságról kiesett csapatok láthatók.

Katar – első forduló (A csoport)

Seleções eliminadas Copa do Mundo
Világbajnokságon kiesett csapatok
Hirdető

Katar elsőként esett ki a 2022-es világbajnokság csoportkörében. Ecuadortól 2-0-ra, Szenegáltól pedig 3-1-re vereséget szenvedett.

Kanada – első forduló (F csoport)

Kanada volt a második csapat, amely kiesett a katari vb-n, miután vereséget szenvedett 4-től 1-ig Horvátországtól az F csoport második fordulójában.

A debütálás alkalmával az észak-amerikai csapat már 1-0-ra kikapott Belgiumtól.

Ecuador – első forduló (A csoport)

Hirdető

A világbajnokság első szakaszában harmadikként kiesett Ecuadornak még voltak jó pillanatai is, például a katari válogatott elleni debütáláson aratott győzelmet, de az A-csoport utolsó fordulójában elveszítette a Szenegál elleni közvetlen összecsapást, és a harmadik helyen végzett.

Wales – első kör (B csoport)

Wales bejutott a csoportkör utolsó fordulójába, kevés esélye volt a 16 közé jutásra. 3-0-ra kikapott Angliától, és a katari világbajnokságot a B-csoport alján, mindössze egy pont megszerzésével zárta.

Irán – első forduló (B csoport)

Hirdető

Az iráni válogatott 1-0-ra legyőzte az Egyesült Államokat a csoportkör utolsó fordulójában. Az eredménnyel Irán a harmadik helyen végzett a B csoportban, Anglia és az Egyesült Államok mögött.

Lásd még: világbajnokság elődöntőjétHogyan nézhetem a világbajnokság meccseit ingyen

Mexikó – első forduló (C csoport)

Mexikó 2-1-re legyőzte Szaúd-Arábiát a Lusail stadionban. Az eredmény nem volt elég, a mexikói válogatott kiesik a katari világbajnokságról.

Szaúd-Arábia – első forduló (C csoport)

Szaúd-Arábia az utolsó fordulóban csak önmagán múlott a kvalifikációért, de története során másodszor elszalasztották a lehetőséget, hogy kieséses szakaszba kerüljenek, amikor 2-1-re kikaptak Mexikótól.

Dánia – első forduló (D csoport)

Dánia csalódott volt, és mindössze egy ponttal végzett a kilencből. A hab a tortán az Ausztrália elleni vereség volt az utolsó fordulóban. A győzelem a „Dinamáquinát” minősíti.

Tunézia – első forduló (D csoport)

A D-csoport harmadik helyezettje Tunézia érdemekkel távozik a világbajnokságról, miután az utolsó fordulóban 1-0-ra legyőzte Franciaországot. Ausztrália Dánia elleni győzelme azonban kiütötte Tunéziát a nyolcaddöntőből.

Belgium – első forduló (F csoport)

Az F-csoport élén a nagy favoritnak tartott belga csapat csalódottan, döntetlent játszott Horvátországgal, és kikapott Marokkótól, így négy megszerzett ponttal kikapott.

Németország – első forduló (E csoport)

Németország ismét kiesett a katari világbajnokság csoportkörében. A német csapat az utolsó fordulóban még 4-2-re verte Costa Ricát, de az eredmény nem volt elég a továbbjutáshoz. Az E csoportban harmadik helyen végeztek Japán és Spanyolország mögött.

Costa Rica – első forduló (E csoport)

Costa Rica küzdött, de nem kerülte el a kiesést a katari világbajnokság csoportkörében. A csapat az E-csoport alján, három ponttal búcsúzik a világbajnokságtól.

Ghána – első forduló (H csoport)

Az uruguayi és portugáliai vereség mellett a Dél-Korea elleni győzelem nem volt elég ahhoz, hogy a ghánai csapat kvalifikálja magát a verseny kieséses körébe.

Uruguay – első forduló (H csoport)

A kétszeres vb-bajnok uruguayi csapat csalódást okozott a H-csoportban, és négy megszerzett ponttal a harmadik helyen maradt.

Kamerun – első forduló (G csoport)

A G-csoport utolsó fordulójában Brazília elleni győzelem ellenére a kameruni csapat végül négy ponttal kikapott.

Szerbia – első forduló (G csoport)

Szerbia Brazília és Svájc elleni vereségével végül egy ponttal kiesett a G-csoportban.

Egyesült Államok – 16. forduló

Az Egyesült Államokat Hollandia kapott ki a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. Az észak-amerikaiak 3-1-re kikaptak, és elbúcsúztak a katari versenytől.

Ausztrália – 16. forduló

Az ausztrálok a D-csoport második helyén kvalifikálták magukat a kieséses szakaszba, Tunézia és Dánia előtt. A nyolcaddöntőben az ausztrál csapat Argentínával mérkőzött meg, megijesztette az ellenfelet, de végül kiesett a Katar Kupából.

Lengyelország – 16. forduló

Lengyelország nem állt ellen Franciaország erejének, a franciák fölényben voltak, és 3-1-re legyőzték a lengyeleket. A csoportkörben Lengyelország győzelmet, döntetlent ért el és vereséget szenvedett Argentína ellen.

Szenegál – 16. forduló

Szenegál válogatottja végül nem állt ellen Angliának. A csapat 3-0-ra kikapott és elbúcsúzott a kupától.

Japán – 16. forduló

A japán csapat tizenegyesekkel (3×1) kapott ki a Horvátország elleni mérkőzésen, a rendes játékidőben és a hosszabbításban elért 1-1 után.

Dél-Korea – 16. forduló

Dél-Koreát Brazília 4-1-re legyőzte a nyolcaddöntőben, így búcsúzott a katari világbajnokságtól.

Spanyolország – 16. forduló

Spanyolország büntetőkkel (3×0) búcsúzott a kupától Marokkó ellen. A mérkőzés 0-0-s döntetlenje után Spanyolország lett a kupák történetének legtöbb büntetőből kieső csapata, 4 vereséggel.

Svájc – 16. forduló

A svájci válogatott a nyolcaddöntőben 6-1-re legyőzte a portugál válogatottat, így kiesett a világbajnokságról.

Brazília – negyeddöntő

Brazília az 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 4-2-re kikapott Horvátországtól, és kiesett a katari világbajnokságról. A csapat a hosszabbítás első félidejének végén Neymarral nyitotta meg a gólt, de Petkovic az utolsó szakaszban egyenlített, ami büntetőpárbajhoz vezetett. Rodrygo és Marquinhos elhibázta a lövéseit, a horvátok viszont rendbe jöttek, és így bejutottak az elődöntőbe. Vége a hexa álomnak.

Hollandia – negyeddöntő

A holland csapat végül kiesett a negyeddöntőben, a 120 perc alatt 2-2-es döntetlen után tizenegyespárbajban 4-3-ra kikapott Argentínától.

Portugália – negyeddöntő

Portugália a viadal negyeddöntőjében búcsúzott a bajnoki címért vívott harctól, Marokkótól elszenvedett vereséggel.

Anglia – negyeddöntő

A negyeddöntőben Franciaországtól elszenvedett 2-1-es vereséggel Anglia búcsúzott a versenytől. Harry Kane-nek volt lehetősége döntetlenre dönteni az utolsó szakaszban, de elpazarolt egy büntetőt.

Meghatározták azt a négy csapatot, amelyek továbbra is harcban maradnak a katari világbajnokságért: Argentína, Horvátország, Marokkó és Franciaország.